Letecká škola

Letecká škola a středisko pilotního výcviku

Naše letecká škola postupně vznikala sdružením několika leteckých profesionálů z oboru, aby Vám mohla být nabídnuta komplexní služba leteckých prací a leteckého výcviku.

Naši klienti (piloti, žáci) mají možnost se učit od těch nejlepších pilotů.
Praktický výcvik probíhá v zázemí letišť Brno-Tuřany (LKTB) a Brno – Medlánky (LKCM). Součástí tohoto zázemí je briefingová místnost a hangáry se zaparkovanými letadly. Z hangárů je přímý přístup na pojezdové dráhy. Zájemci mohou využít i služeb leteckého servisu, který je součástí areálu. Také je zde možné natankovat letecké pohonné hmoty Natural 95 a AVGAS 100.

Teoretická výuka pak probíhá v našich vlastních prostorách vybavené soukromým parkovištěm hlídaným kamerovým systémem, učebnou, WC, PC technikou, bezplatným připojením k WIFI síťi a v neposlední řadě minbarem s nabídkou teplých i studených nápojů.

 

Cílem letecké školy

 

Cílem letecké školy Pilotem.cz je předání žákům znalosti a schopnosti k získání odborné způsobilosti pro řízení letadel a ve výsledku k úspěšnému složení pilotních zkoušek. Z tohoto důvodu je každému žáku nastaven individuální rozvrh výuky a příprav, který bude nejlépe vyhovovat jeho potřebám a možnostem. Tento osobní přístup zajišťuje efektivnější průběh výcviku.

Našim hlavním cílem především je Vás naučit lítat jako profík!

» více ...

Teoretická příprava

 

Než na to vlítnete, je potřeba si udělat v některých věcech jasno. Teoretická výuka je nezanedbatelnou částí přípravy nových pilotů a je tedy stěžejní se nejdříve seznámit s těmi nejdůležitějšími zákonitostmi lítání. Naučíme Vás vše o lítání. Od komunikace, meteorologie a navigace až po mechaniku létání a letadel.

Výuku můžeme provádět přímo v našich vlastních prostorách, nebo i dle Vašich potřeb na jiných předem domluvených místech (letiště, kavárny, restaurace, sídla firem atd.). Vše je zcela na konkrétní domluvě.

K tomu všemu máte díky našemu individuálnímu přístupu možnost s námi komunikovat i mimo vyhrazený čas pro výuku. Kdykoliv tedy budete potřebovat něco vysvětlit, můžete se na nás obrátit.

» více ...

Praktický výcvik

 

Praktický výcvik probíhá stejně jako v autoškole. Po nastudování základní teorie usednete do letadla s instruktorem a začíná pro Vás praktický výcvik. Nejdřív zlehka, ale pak to začnete dostávat postupně do ruky a než se nadějete, budete už brouzdat po obloze na vlastní pěst. Stačí jen mít notnou dávku odhodlání.

K dispozici máte letouny Cessna 152, Cessna 172 a Zlín 142, na nichž si osvojíte všechny úkony potřebné pro létání.

» více ...
 

Kontaktní formulář

* *
*
Odeslat

Letecká škola a středisko pilotního výcviku

pronájem letadla s posádkou Přejít na službu

Místo praktického výcviku a létání

Letiště Brno - Tuřany

(LKTB)
Karkulínova 872/29, 620 00
Brno - Tuřany

Místo teoretického výcviku

MS TRANS A.S.

LAZARETNÍ 7
BRNO 615 00
(areál bývalé Zbrojovky Brno)

+420 602 508 536 | +420 602 767 522

mstrans@mstrans.cz

Pilotem.cz

© 2021 | Pilotem.cz | Design by lenka-fortelna.cz